dir->/network/

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ пройшла складний шлях розвитку з невеликої групи активістів до найбільш успішної національної організації ЛЖВ. Рішення щодо вибору Мережі одним з основних реципієнтів шостого раунду Глобального Фонду є визнанням досягнень організації на світовому рівні та знаменує новий, важливий етап в житті організації

Як все починалось.
Кінець 90-х років – ВІЛ-позитивні люди в Україні не мають доступу до лікування, догляду та підтримки. Медичні заклади для надання допомоги скоріше нагадують тюрму, ніж лікарню.

1999 рік - вперше на конференції НУО зустрілись декілька ВІЛ-позитивних людей, які створили ініціативну групу. Сім ВІЛ-позитивних активістів, які працювали у ВІЛ-сервісних організаціях Одеси, Полтави та Києва об'єдналися для того, щоб захищати свої законні права, лобіювати доступ до лікування, покращувати якість життя людей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні.

Листопад 2000 року - представники 15 регіонів провели перші установчі збори Мережі ЛЖВ.

5 травня 2001року - ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» була зареєстрована в Міністерстві юстиції України.

Початок активних дій.
Липень 2001 року - відбулась Спеціальна Сесія Генеральної Асамблеї ООН з питань ВІЛ/СНІДу. Завдяки адвокаційій діяльності членів Мережі вдалось включити до складу урядової делегації України. Це дало можливість налагодити контакти з Міністерством охорони здоров'я та розпочати співпрацю. Мережа стала брати активну участь у прийнятті державних рішень в сфері ВІЛ/СНІД та контролювати їх виконання.

Після участі в Генеральній Асамблеї ООН Україна прийняла рішення подавати Заявку в щойно створений Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Організація взяла активну участь у написанні Заявки до Глобального Фонду на 1 раунд. Мережа відстояла необхідність виділення грошей на компонент з догляду та підтримки і самостійно його розробила.

Україна отримала грант 92 млн.дол. США на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД, при цьому більшу частину - на лікування і закупівлю препаратів. Основним реципієнтом (ОР) було обрано Міністерство охорони здоров'я. Однак, через неналежне виконання, реалізація гранту загальмувалась. На першій зустрічі місії Глобального Фонду з Локальним агентом і ОР, представники Мережі вимагали передати Грант ГФ іншому ОР, здатному реалізовувати проект в Україні.

Ініціативу Мережі підтримали всі міжнародні та всеукраїнські організації та об'єднання. На роль ОР було запропоновано МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» - стратегічного партнера Мережі. Мережа здійснювала постійний контроль над закупівлями за кошти ГФ та держбюджету.

Ключові дати
2004 рік - на зустрічі Координаційної Ради країн СНД з питань ВІЛ/СНІДу розглядалось питання організації системи закупівель АРВ-препаратів для регіону. Під час зустрічі Мережа привернула увагу світової громадськості до різниці в ціні в закупівлях за кошти держбюджету та ГФ. Після цього відбулась зустріч із представниками Фонду Клінтона, готових надавати допомогу.

2005 рік - Підписано Меморандум між Фондом Клінтона та Урядом України. Мережа стала партнером у його реалізації.

2005 рік - завдяки адвокаційній діяльності, підтримці стейкхолдерів та налагодженим контактам з чиновниками, вдалось домогтись зустрічі з Президентом України. На зустрічі розроблено план невідкладних заходів з протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні. Президент дав наказ скасувати несправедливі тендери МОЗ.

2006 рік - Всеукраїнська Мережа ЛЖВ визнана найкращою організацією у світі в сфері боротьби зі стигмою та дискримінацією щодо ВІЛ-позитивних людей. За свої успіхи і досягнення Мережа ЛЖВ отримала міжнародну премію "Червона стрічка". Нагородження відбулося 16 серпня 2006р. в Торонто під час XVI Міжнародної конференції з ВІЛ/СНІД. Відбір переможців проводило журі, до складу якого входили принцеса Норвегії Метте-Маріт, акторка Наомі Воттс, колишній президент Ірландії Мері Робінсон. Організатори конкурсу "Червона стрічка": Програма розвитку ООН (ПРООН), ЮНЕЙДС, уряди Канади, Норвегії, Австрії, Фінляндії та Ірландії.

2007 рік - Всеукраїнська Мережа ЛЖВ стала основним ко-реципієнтом гранту Глобального фонду ООН по боротьбі зі СНІД, туберкульозом і малярією, отримавши таким чином визнання своїх досягнень на світовому рівні.

4 грудня 2007 року - завдяки серії адвокаційних заходів Мережі та її партнерів, відбулося засідання Наради під керівництвом Президента України В.А. Ющенка, за участі Голови Координаційної Ради Мережі, де обговорювались питання ефективності протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.

12 грудня 2007 - Указ Президента України про додаткові невідкладні заходи з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні № 1208/2007.

17 березня 2008 року – Указ Президента України, яким було затверджено положення та склад Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНУДу, туберкульозу та наркоманії. Основні її завдання – розроблення пропозицій щодо здійснення органами виконавчої влади дій, спрямованих на зниження темпів поширення ВІЛ, та захворюваності на СНІД. Одним з членів цього консультаційно-дорадчого органу при Президентові України стає Володимир Жовтяк.

На сьогодні Мережа ЛЖВ - найбільша і найпотужніша організація, що представляє інтереси ВІЛ-позитивних українців. Всеукраїнська мережа ЛЖВ має 40 представництва в регіонах України, нараховує близько 500 членів, понад 400 співробітників, і надає послуги більш ніж 40 000 клієнтам.Історія створення